10.sınıfa geçtim ama 9.sınıfım yok denecek kadar kötü ne yapacağımı bilmiyorum


#1

Merhaba ben 10. sınıfa geçtim ama temelim yok . 9. sınıfın basında hallederim diye birçok derste uyudum. Sınavlarda kendi bilgimle yapsamda fizik biyoloji gibi derslerde kopya ile geçtim (kesinlikle bu yaptığımla gurur duymuyorum) 1. dönem ortalamam 80 di. En başta uyuduğum için sonradan calışsamda bir seyler anlamadım ve öylece kaldı . 2.dönemde karantinada istesemde anlamadığım ve için çalışamadım.Bu sene doğru düzgün çalışıp ortalamamı 90 -95 arası yapmak istiyorum . En baştan almayı düşünüyorum ama napıcağımı bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Ayrıca temelimi oluşturup sağlamlaştırmak için hangi kaynakları kullanmalıyım ?Ek olarak biribirimizi zorlayarak bile olsa dersin başına oturtabilecek bir çalışma arkadaşı arıyorum :slight_smile:


#2

ben de seninle aynı durumdayım liseye geçtiğimde liseden derslerden zorluğundan korkuyordum ve günü gününe çalışacak ve başaracağım diyordum ama sonra planladığım gibi gitmedi sınavlara son bi kaç gün çalışır öyle girerdim ödev dışında okuldan sonra bi çalışmamda olmazdı notlarım bana göre inanılmaz düşük değildi en düşük notum 55 ti ort. 86 ydı 10. sınıfta bu şekilde olmasını istemiyorum düzgün bi şekilde çalışmak planlı programlı olmak istiyorum ama içimde hiçbi istek heves yok ben de ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bahane buluyorum çalışmamak için ya da erteliyorum ama vicdanım o kadar sızlıyor ki anlatamam suçlu hissediyorum kendimi ders çalışmadığımda ama bir türlü o masaya oturacak heves istek cesaret gelmiyor


#3

Anlattığım gibi bende seninle aynı durumdayım .Eğer birbirimize moral verip , çalışma arkadaşı olmak istersen diye numaramı bırakıyorum alt kısma .
05510307557.