10. Sınıf Soru Bankası Önerisi Lütfen

Matematik, kimya, fizik, türk dili ve edebiyatı, biyoloji için orta zorlukta soru bankası önerisine ihtiyacım var.

Matematik için Esen Yayınları Konu Özetli Soru Bankası Fasikül Seti kullanabilirsiniz. Fasiküller üniteyi kavramanız, pekiştirmeniz ve yazılıya hazırlanmanız açısından yeterli seviyededir. Aynı zamanda bu kitabın yanına yine ek olarak Esen Yayınlarından 3 Renk Soru Bankası kullanabilirsiniz. 3 Renkten kastedilen 3 çeşit zorluk seviyesinin olmasıdır.
Matematik alanında oldukça beğenilen başka bir yayınevi olan Karekök Yayınlarının Modüler Piramit Sistemi ve soru kitaplarını da kullanabilirsiniz. Karekök Yayınları matematik adına çok büyük adımlar atmıştır. Size matematiği hem sevdirip hemde öğreticektir. Kitap yelpazelerini görmeniz için web sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Karekök Yayınları Web Sitesi

Kimya+Biyoloji için Palme Yayınları bu iş için biçilmiş kaftan diyebiliriz. ÖSYM felsefesini benimsemiş olan yayınevidir. Konu anlatımı kitabı ile soru kitabını beraber kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Eğer fasiküller ile çalışmayı seviyorsanız Çap Yayınlarının setlerinide kullanabilirsiniz. Fen liselerine özel yeni bir seri çıkarttılar. Bunuda araştırabilirsiniz.

Fizik için yine Palme Yayınlarını kullanabilirsiniz. Soruları ÖSYM sistemine uygun olarak işlemden çok yorum yapma yeteneğinizi ölçer. Eğer özel ders niteliğinde öğrenmek ve fasiküllerden hoşlanıyorsanız Karaağaç Yayınlarının ister Üniversitesiye hazırlık isterseniz de ara sınıf setlerinden faydalanabilirsiniz. Sizde biliyorsunuz ki fizik diğer fen derslerine göre işlem ve yorum yapma yeteneğinin en üst seviyede olduğu branş. Bu yüzden ilk olarak sorulara nasıl yorum yapmanız gerektiğini öğrenmeniz size çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Karaağaç Yayınlarının tüm kitapları Fizikkoleji adresinde çözülüdür.

Bunlara ek olarak YouTube üzerinden en iyi konu anlatan kanalları da paylaşmak istiyorum;

1.Hocalara Geldik: Her sınıf, ders ve branşta hizmet vermektedir. Kanal sahibi Vural Hoca kendilerinin bir kanaldan çok her öğrenciye hitap eden bir portal olduğundan bahsetmektedir. Kanalın sahibi Matematik videolarını anlatan Vural Aksankur 'dur. En iyi oldukları branş matematik ve geometridir. Hocalara Geldik Web Sitesi

2.Umut Öncül: Kendisi fizik öğretmenidir. Kanalında sadece fizik üzerine videolar vardır. Konu anlatış tarzının ve anlattığı yöntemlerin beğenilmesi sebebiyle fizikten nefret eden birisini bile bir anda aşık olmasına sebebiyet verebilir. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından çok beğenilir ve çokça tavsiye edilir.

Önerdiğim YouTube kanallarını Google üzerinden araştırabilirsin. Özellikle de Hocalara Geldik kanalını çünkü çok büyük bir kanal hatta kendi kitaplarıda mevcuttur.
Diğer branşlar hakkında fikrim yok.

Bu yüzden, özür dilerim :pensive:

Bonus: Verimli ders çalışmak için pamodoro tekniğini araştırabilirsin. Umarım faydalı olur

Okuduğun için teşekkür ederim. İyi çalışmalar :grinning:

Merhabalar önerilerinizi ben de okudum ve matematik için Esen yayınlarından konu özetli fasikül almak istiyorum fakat fasiküllerde yeterli soru sayısı var mı?Yani konunun pekiştirilmesi için yeterli sayıda test var mıdır?Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ve son olarak eğer yine esen yayınlarından matematik konu özetli soru bankasından kullandıysanız bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim çünkü fasikül mü almalıyım yoksa soru bankası mı tereddütteyim.Sorularımla sizi sıktıysam affola,şimdiden cevap için teşekkürler.

Sorularınızın beni sıkmadığından, aksine daha da heyecanlandırdığından emin olabilirsiniz. Çünkü bir kişinin severek ve isteyerek birşeyler öğrenmek istemesi gerçekten takdir edilecek bir davranış. Dilerseniz kafanızı meşgul eden bu sorulara biran önce cevap vermeye başlayalım.

Şimdi, sizin matematik branşında ki seviyenizi ve okuduğunuz okulun seviyesini bilmiyorum. Eğer fen lisesinde okuyorsanız Karekök sizin için hem soru zorluğu hemde soru sayısı bakımından yeterli olucaktır. Bu bilgiyi de verdikten sonra asıl sorularınıza geçebiliriz.

Esen Yayınlarının fasiküllerinde ortalama 20-30 kavrama sorusu vardır.(işlenen konuya göre soru sayısı değişiklik gösterir) Ve 1 kavrama sorusu için ortalama 4-6 örnek soru vardır (kavrama sorusuna göre değişir. Mesela grafik çizme ise 2-4 örnek soru veya işleme dayalı ise 5-6 örnek soruya kadar çıkabilir) 1 sayfada ortalama 5 soru vardır. 20-30 kavrama sorusunda örnek sorular da dahil olmak üzere sadece konuyu kavramanız için 100-150 soru vardır. Ardından soru bankası ihtiyacınızı karşılamak için kavrama sorularının üzerine pekiştirmek için çözebileceğiniz herhangi bir test kitabında rastlayabileceğiniz test soruları vardır. Ortalama 1 testte 16 soru vardır. İşlenen konuya göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 8-15 test vardır. Buda 128-240 soru yapar. Konuya göre farklılık göstermekle birlikte ortalama bir fasikülde 250-450 soru bulunmaktadır.

Diğer söylediğiniz kitabı daha önce kullanmadım. Ancak yine Esen Yayınlarına ait olan 3 Renk soru bankasını çözebilirsiniz. 3 Renk denmesinin sebebi kolay-orta-zor olan 3 seviye testlerinin bulunmasıdır. Bu gerçekten çok kullanışlı bir sistem şöyle düşünün. Otomobili 4. vitesle kaldıramazsınız ilk önce 1. vitese takmanız ve daha sonra yavaş yavaş yükseltmeniz gerekir. Bu pencereden bakıldığında soru bankası anlamında kullanışlı ve öğretici olduğunu söyleyebiliriz. Fasikül üzerine soru bankasından ilgili konu ile test çözdüğünüzde ortalama 1 ünite için 600-800 soru çözmüş olursunuz. Buda sizin çok sağlam bir temel atmamızı ve üniversite sınavına çalışırken daha başarılı olmanızı belki de derece yapmanızı sağlayabilir.

BONUS: Fasiküllerin sonunda 10 tane sorudan 3 tane yazılıya hazırlanmanız için sorular vardır.

Umarım yazdıklarım hem sorularınıza cevap hemde size faydalı olmuştur.
Okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar :smile:

Cidden size ne kadar teşekkür etsem bilmiyorum.Kafamdaki tüm soru işaretlerini sildiniz.O kadar açıklayıcı olmuş ki çok motive oldum.Yarın hemen hem fasikülü hem de üç renk kitabını temin edip çalışmaya başlayacağım.Tekrardan çok çok teşekkürler:)

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar :yum:

matematik için sonuç yayınları, fizik kimya ve biyoloji için esen ve palmeyi, türk dili ve edebiyatı için test okulu önerebilirim.

Matematik güray küçük fen bölümünde ise palme ve karekökü önerebilirim tarih ve coğrafya da ise tonguç ve asel yayınları olabilir🙏

1. Sınıf için zor gelsede esen yayınları orta düzeydedir sayısal dersler için ama temelden gelip en zora doğru giden çap yayınlarının fasikülleri var ki ciddi olarak önerdiğimdir. 2 test kitabı bitirmiş gibi olursun çok verimli çalışırsın

Çap,Esen , Eksen örnek verilebilir orta düzey