10. Sınıf Kaynak Önerisi

Arkadaşlar, teog sınavında yani 8e geçmeden önce taşındık ve gittiğim okul çok kötüydü hiç bir şey yapamadım sınavda ayrıca dershaneye de gidemedim. Bu yüzden çok kötü bir puan aldım (390),(okulda neredeyse en yüksek ben almıştım orası ayrı…).
Kötü bir puan = Kötü bir okul demektir. Ben de bir meslek lisesi kazandım. 9. sınıfta bazı hatalar yaptım (sevgili,kötü arkadaşlıklar,sosyal medyada aşırı takılmak vs) ama yine de sınıfta birinci oldum okula göre ortalamam çok yüksekti hocalarım benden aşırı memnun. (9. sınıf 1. dönem 75 2.dönem 80) Anadolu lisesinde okuyan kişilere göre ortalamam düşük. Benim hayalim hukuk fakültesini kazanıp avukat olmak. Bu seneden itibaren yani 10. sınıftan, çok çalışıp bu seneyi dolu dolu tamamlayıp. yaz tatilinde 9 ve 10u tekrar edip, 11 ve 12. sınıfta temel liseye geçiş yapacağım. Hayallerimin gerçek olmasını istiyorum o yüzden 9. sınıfı rahat bitirdiğim için 10. sınıf için orta seviye kitaplar kullanmak istiyorum 11de de zora geçiş yapacağım. Bunun için EN İYİ kitap önerilerinde bulunursanız çok sevinirim,teşekkürler…

Öncelikle meslek lisesindeyim diye üzülme benim meslek lisesinden çok iyi dereceler yapan tanıdıklarım var ama sınıfta yüksek alınca da ben nasıl olsa iyi alıyorum diye bırakmada. Şimdi kaynak kitaplara gelelim

Fizik için kesinlikle karaağaç yayınları fasikül set konuyu tamamen öğretiyor tek başına bile yeter bu
Matematik için sonuç yayınları bu da sana fazlasıyla yeter
Kimya ve biyoloji için üçrenk soru bankası
Edebiyat için ya test okul yayınları yada Tonguç Akademi yayınları
Tarih için okul kitabını oku yeter yok ama ille de istiyorsan Tonguç Akademi olabilir
Coğrafya Tonguç Akademi yayınları

Hukuk istiyorsan Ayt de matematik çözmezsin zaten yani daha çok 9,10 ve 11.sınıf matematiğini öğrenmelisin matematik için kaynak esen ve çap öneririm bide sakın final alma