10.Sınıf Kaynak Kitap Öneri

Merhaba, bu sene 10.sınıf okumaktayım. Hangi derslerden hangi kaynak kitabı aldınız veya alacaksınız. Mümkünse sebepleriyle beraber yazarsanız memnun olurum.

Matematik için esen konu özetli soru Bankası bence en iyisi biraz ağır gelebilir belki ama rehber soruları olması falan çok güzel. Yine matematik içşn palme konu özetli ve ya konu anlatımlı soru Bankası alabilirsin. Bunlara da örnek çözümler falan var. Fizik içşn yine esen konu özetli soru Bankası ve ya plazma yayınları alabilirsin. İkisininde soru tarzı aşağı yukarı aynı ancak plazma biraz daha kolay. Biyoloji için palme en iyisi. Ister konu anlatımlı ister konu özetli al. En çok işime yarayacak olan palme. Kimya içinde yine palme konu özetli alabilirsin. Edebiyat ve Coğrafya içşn zambak almıştım ve memnundum. Dil anlatım içinde yine palme almıştım. Palmede iyiydi. Tarih için okul kitabı genel anlamı ile iyi ancak yinede yeterli olmadığı kısımlar olabiliyor ben yayın denizi ygs-lys konu anlatımlı kitabını almıştım. Hem özet bilgiler var hemde şemaları sayesinde daha akılda kalıcı. Okul kitabı ile paralel olarak kullandığın zaman yararını görürsün.

editör yayınlarının hiç ismi geçmemiş ya :confused:

Fizik te palmeyi tavsiye ederim. Matematik te sonuç yayinları çözüyorum. Bence çok iyi sana da tavsiye ederim. Biyolojide Asel cok iyi. (Ben de 10. Sınıfım) :wink:

En baştan fizikle başlıyim. Esen yayınları fizikte yeni müfredata uygulamadı. Fizikte nitelik konu anlatımlı iyi. Ve bu kitap size 1 yıl yeter.

Türk Dil Edebiyatı için okyanus veya palme konu anlatımlıya çok ihtiyacınız olacaktır. Ve soru bankası olarak kesinlikle almanızı istiyorum: Birey ygs Türkçe a serisi kitap . Bu kitapla 10. Sinıf testleri çözüp 9u tekrar edebilirsiniz.

Matemetik için konu anlatımlı almayın. Dersi iyi dinleyin. Alıyosaniz da model yayınları fasikül (bulabilirseniz) alın. Soru bankasi için en iyi yayın bence karekök! Ama alternetif de cok. Çok kolay alıyosanız birey mat a. Orta alıyosanız esen üçrenk veya palme soru kitabı Zor alıyosaniz esen konu özetli iş görür.

Kimya için kesinlikle palme konu özetli ya da fdd soru bankası

Biyoloji için palme konu özetli ya da çap fasikül

Coğrafya ya da tarih için de herhangi bi yaprak test alabilirsiniz.

Merhaba, yapacağım kitap önerileri sadece sayısal dersleri içermektedir. Okumaya devam edin.

Öncelikle şunu belirtmeliyim. Şuanda mezunum bu konularda, çok fazla kaynak kullandığım için yeterince fikir sahibi oldum. Tavsiyeleriniz okurken tecrübeye dayanarak belirttiğimi bilmeni isterim

MATEMATİK
M.1.1. / Matematik için konuyu kavramak gerekir. Öyle direkt soru bankası alayım çözeyim diyemezsin. 9-10-11-12 sınıf tamamında Esen Yayınları Konu Özetli Soru Bankası Fasikül Seti kullanmalısın. Kitabın fasikül şeklinde olması aslında konuların ne kadar kısa ve basit olduğunu görmek için gerçekten etkileyici bir yöntem. Esen Yayınları kitabında şöyle bir mantık kullanılıyor; her sayfada 1 soru tipini anlatıyor. Aşağıda da o soru tipini kavramak için vitesi yavaş yavaş yükselterek daha iyi kavramanı sağlıyor. Konu bitiminde konuyu pekiştirmek adına soru bankası ihtiyacını da karşılamak için bolca testleri var.(Her test 16 soru) en sonunda da okula sınavlarına yardımcı olmak adına yazılıya hazırlık testleri var(10 soru açık uçlu)

M.1.2. / Esen ile aynı mantığa sahib ancak MEB müfredatını daha fazla baz alarak hazırlanmış. Başka bir yayınevi olan Sonuç Yayınları Modüler Fasikül Setleri mevcut

M.1.3. / Yine bu iki yayınevi ile benzer mantığa sahip olan Karekök Yayınları Modüler Piramit Sistemli(MPS) kitabında mevcut. Ancak Karekök Yayınları her alanda zorluk seviyesi olarak orta ve üzeridir. O yüzden konuyu kavramak adına direkt Karekök ile başlamak okuduğunuz lise ve matematik temelinize bağlıdır.

Bu kitaplar size matematiği hem sevdirir. Hemde sağlam bir temelinizin olmasını sağlar. Ancak tabiki de yeterli değildir. Bakış açınızı genişletmek ve ağır tempolara ayak uydurmak adına yanına bir tane de soru bankası kullanmanızı tavsiye ederim.

M.2.1 / Yine Esen Yayınlarından 3 Renk Soru Bankasını kullanabilirsiniz. Bu kitaba 3 Renk denilmesinin sebebi kolay-orta-zor seviye testlerinin bulunmasıdır. Sorular fasikül setinde ki testlerde bulunan sorulardan farklıdır. Yine konuyu daha iyi pekiştirmenizi sağlayacaktır.

M.2.2. / Karekök Yayınları bu iş için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Ancak tabiki üniteyi çok iyi kavramamışsanız boşa para harcamanın bir anlamı yok. Soruları size çok farklı bir bakış açısı katar. Kitap içerisinde ara ara komik bir yazı dilide mevcuttur. Bu da sizi ekstra motive edebilir.

Matematik adına tavsiye edeceklerim bunlarla sınırlı değil

Okulda matematik defterinizi sırf dolu gözüksün diye yazmayın. İsterseniz hiç yazmayın. Sadece hocanın anlattıklarını uygulamaya çalışın. Kalkın tahtada soruyu çözün veya hoca soruyu tahtaya yazdığında defterinizi sadece çözmek için kullanın yoksa “bu 3 nereden geldi” diye o son sınav akşamı saatlerce düşünürsünüz. Zaten eğer matematiği gerçekten öğrenmek istiyorsanız. Son akşamı çalışmak saçma olur. Bakın şöyle ufak bir hesap yapalım. O Fasikül Setlerinde toplam 2500 soru vardır. Soru bankasında da 2000 olsa 4500 soru yapar. 8 ayda 240 gün ile her gün 18 soru çözerseniz gerçekten sağlam bir matematik bilginiz olur. Ancak günlük planlı ders çalışmak yapılması en zor şeydir. Bunuda belirteyim. Tabiki ben soru sayılarını fazla söyledim. 2 kitaptan daha fazlada bitirebilirsiniz. Bu tamamen sizin seviyenizs ve okuduğunuz okula bağlı.

Okulda ki hocam mı kötü? yada derste anlatılanları anlamıyor musun? Farklı bakış açıları mı görmek istiyorsun?
Bu ve buna benzer bir çok sorunun varabileceği tek çözüm yolu YouTube üzerinden video izlemek. Hocalara Geldik YouTube kanalını bu amacın doğrultusunda kullanabilirsin. En iyi matematik dersini anlatan kanaldır. Diğer branşlarda mevcuttur. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu kanal dışında çok ama çok basit ve güzel anlatan bir kanal daha var.Şenol Hoca bu kanalıda araştırabilirsin.

Tabiki söylenecek çok fazla şey ve bahsedilmesi gereken önemli husular var. Sana sadece bir filmin fragmanı niteliğinde tek bir dersi anlatamaya çalıştım. Okuduğun için teşekkür ederim

Matematik için Esen yayınlarının konu özetli soru bankasını, Çap yayınlarının fasiküllerini, Karekök yayınlarının ve Eğitim Vadisi yayınlarının soru bankalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Edebiyat konusunda Limit, Yayın Denizi ve Muba yayınları cidden çok iyi. Fizik için Eğitim Vadisi ve Plazma yayınlarının kitaplarını öneririm. Kimya içinse yine Çap yayınlarının fasiküllerini ve Palme’nin soru bankasını öneriyorum. Biyoloji için Palme, coğrafya için ESİ’nin fasikülleri ve tarih için Yayın Denizi iyi. Sözel dersler için Delta yayınlarının konu özeti kitapçıklarını da alabilirsin.